PACELIES DEBESĪS VIRS SKAISTĀKAJĀM PILSĒTĀM LATVIJĀ!

Cēsis ir viena no senākajām (un latviskākajām) pilsētām Latvijā. Lai arī netālu no Siguldas un Valmieras, Cēsis ir Vidzemes kultūras sirds ar senu un skaistu vecpilsētu.

Paceļoties pāri vecpilsētai, lidojums gaisa balonā var nonākt pie Zvārtes ieža, kā arī ziemā burvīgi skati paverās pārlidojot Cīrulīšus (Žagarkalna slēpošanas kalnu). Un loti laba ziņa ir attālums no Rīgas – līdz Cēsīm ir tikai 87 km!

Rundāle ir iemīļota mūsu klientu lidošanas vieta, jo šeit paveras brīnišķīgi skati uz Baroka laika mākslas brīnumu – Rundāles pils kompleksu un skaisti koptajiem dārziem ap to. Lidojot tālāk, vēji mūs aiznes tuvāk Bauskas pilij, kur Mūsa un Mēmele satek kopā, izveidojot Lielupes upi.  

Ar vēju labvēlību, mēs pārlidojam Bauskas pili, tad Bauskas rātsnamu un piezemējamies tūdaļ aiz Bauskas pilsētas robežas. Bauska nav tā lielākā, taču noteikti ir dzīvīga pilsēta, kuru lūkot no putna lidojuma skata ir ļoti interesanti.

Rundāle

Visticamāk, tieši Sigulda ir gleznainākā un tūristu iecienītākā pilsēta Latvijā. To ziemā apmeklē bobsleja un kamaniņu sporta cienītāji, vasarā – arhitektūras un dabas mīļi, savukārt rudenī vismaz trešdaļa Latvijas atbrauc lūkoties Zelta Rudenī. Te viennozīmīgi ir ko redzēt.

Sigulda apkārtne ir ļoti zaļa un klusa, tāpēc gadu simtiem biezi augušus mežu masīvus (un dzīvniekus tajos) skatīt jābrauc tieši šurp. Pilsēta, pilsdrupas, gaisa tramvajiņš, bobsleja trase, Turaidas pils – šie ir galvenie acu piesaistes objekti ko pamanīt lidojumā Siguldas pusē.

Attālums no Rīgas līdz Siguldai ir tikai 45 km – tuvu Rīgai. Tas ir ļoti liels pluss izvēlei pacelties debesīs tieši šeit.

Bagātīgās ainavas un seni vēstures pieminekļi lieliski apraksta Jelgavas pilsētu. Kā jau Zemgalē atrodoties, tā ir bagāta ar auglīgu dabu un ļoti zaļiem laukiem.

Lidojuma laikā būs iespēja paraudzīties no augšas uz Jelgavas pili un vairākām baznīcām, no kurām vecākā tiek datēta jau no 17.gadsimta vidus.

Tukumam piemīt šarms un pievelkošā aura, kura vislabāk ir pārredzama no augstuma.  Jums būs iespēja no augšas paraudzīties uz Jaunpili, Jaunmoku pili un Durbes muižu. Romantiskos skatus vērojot no augšas, paveras citādāks skats uz pilsētu kopumā.  Esam pārliecināti, ka nebūsiet vīlušies ar šo pilsētu.

Plānojot lidojumu maršrutus šī nelielā, taču ļoti skaistā un senatnīgā Kurzemes pilsēta ir bijis kārtīgs pārsteigums. Visdrīzāk, lidojot pāri Kuldīgai, Jūsu lidojumu pavadīs automašīnu pilni interesenti, kas stās ceļa malā un Jūs fotografēs.

Kuldīgas apkārtnē ir daudz mežu, taču paceļoties augstāk mākoņos varēsiet saskatīt Grobiņas vēja rotorus, un atkal nolaižoties zemāk aplūkot Ventas upi un slaveno Ventas rumbu.

Kuldīga atrodas 155 km attālumā no Rīgas, un tas nav biežākais mūsu ceļa mērķis, taču priecāsimies, ja par sava lidojuma vietu izvēlēsieties šo krāšņo pilsētu.

Talsi, ar iesaukām ‘’Kurzemes zaļā pērle’’ un ‘’Deviņu pakalnu pilsēta’’, neatstās nevienu viesi bez lieliskām atmiņām. Lidojot pāri, var redzēt pilsētas pērles spīdumu un krāšņumu. Lidosiet pāri dažādām baznīcām un parkiem, kā arī Barona fon Firksa muižai. Smalkā pilsētiņa ar dažādām ūdenstilpnēm ir ārkārtīgi skaista vieta, lai to būtu nepieciešams aplūkot no augšas.